• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Tomaszów Mazowiecki: leczą pacjentów bez kontraktu z NFZ

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 11 marca 2015 12:14

Już przeszło 400 pacjentów trafiło do poradni i na oddziały szpitalne w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Tomaszowie Mazowieckim. I choć placówka działa dopiero od ponad dwóch miesięcy i wciąż nie ma kontraktu z NFZ, to chorych, którzy chcą być leczeni w tym centrum jest coraz więcej.

Tomaszów Mazowiecki: leczą pacjentów bez kontraktu z NFZ

Centrum onkologii w Tomaszowie nadal nie ma kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Trwają rozmowy placówki z Funduszem.

Niezależnie jednak od negocjacji, centrum leczy pacjentów, choć ze względu na brak kontraktu z NFZ nie ma ku temu pełnych praw.

Jak tłumaczy Paweł Paczkowski, wiceprezes firmy Nu-Med, która stworzyła centrum, szpital nie jest jednostką, która w powszechnym systemie ubezpieczeń ma możliwość dania pełnej usługi medycznej dla pacjenta. Jednak zgodnie z art. 15 ustawy o działalności leczniczej, szpital ma obowiązek udzielenia świadczenia zdrowotnego każdemu pacjentowi, który potrzebuje natychmiastowej pomocy ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia.

Pacjenci i organizacje pozarządowe, które przyłączyły się do współpracy z CDiTO, stworzyli petycję, która ma trafić do Narodowego Funduszu Zdrowia. Podpisy pod dokumentem zbiera już m. in. tomaszowskie Stowarzyszenie Amazonek.

Więcej: tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum