• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szpitale czekają na pieniądze za leczenie w ramach pakietu onkologicznego

Autor: tokfm.pl/Rynek Zdrowia • • 18 września 2015 12:52

Zespół, który oceniał pakiet onkologiczny przygotował raport z którego wynika, iż zaległości NFZ za leczenie nowotworów sięgają 170 milionów złotych.

Szpitale czekają na pieniądze za leczenie w ramach pakietu onkologicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Raport przygotował zespół powołany przez ministra zdrowia, ma blisko 400 stron i szczegółowo omawia pół roku leczenia nowotworów w ramach pakietu onkologicznego.

- Wątpliwości jest w pakiecie wiele, najważniejsze dotyczą zasad finansowania - informuje radio TOK FM.

Podkarpackiemu Centrum Onkologii NFZ do lipca nie zapłacił za jednego na pięciu pacjentów z tzw. zieloną kartą leczenia onkologicznego. Placówka nie otrzymała 21 procent pieniędzy, które wydała na leczenie nieobjęte żadnymi limitami.

Z 18 raportowanych ośrodków, tylko Centrum Onkologii w Białymstoku otrzymało pieniądze za leczenie nowotworów w ramach pakietu. Fundusz nie wypłacił jednak ponad dwóch milionów złotych za leczenie onkologiczne nieobjęte pakietem.

Szpitale w całej Polsce czekają na zapłatę 140 milionów za przyjęcie pacjentów, którzy nie otrzymali zielonej karty. Z raportu wynika również, że ciężar finansowania leczenia onkologicznego został przerzucony z płatnika na szpitale.

Autorzy raportu postulują: doprecyzowanie i uproszczenie karty DiLO (karta diagnostyki i leczenia onkologicznego), wprowadzenie możliwości wystawiania kart także przez lekarzy specjalistów. Chcą rozszerzenia pakietu o kolejne choroby nowotworowe i zmian w planowaniu oraz leczeniu onkologicznym, a także wprowadzenia systemu informatycznego, który może zapanować nad całym pakietem.

Więcej: www.tokfm.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum