• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szpital wojewódzki łączy oddziały. "Dla pacjentów nic się nie zmienia"

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia/PAP29 czerwca 2022 10:15

Konieczność reorganizacji pracy szpitala spowodowała, że oba oddziały trafiły do tego samego budynku szpitala przy ul. Arkońskiej.

Szpital wojewódzki łączy oddziały. "Dla pacjentów nic się nie zmienia"
Oddział działający w Zdunowie zostanie na stałe przyłączony do oddziały przy Arkońskiej. PAP/Marcin Bielecki
  • W szpitalu wojewódzkim w Szczecinie od lipca powstanie jednostka onkologiczna
  • Obejmuje opieką m.in. pacjentów z nowotworem przewodu pokarmowego, płuc i klatki piersiowej oraz ośrodkowego układu nerwowego
  • To efekt połączenia dwóch oddziałów onkologicznych, które wcześniej działały odrębnie

Przed pandemią działały dwa oddziały

Przed pandemią COVID-19 w ramach Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie funkcjonowały dwa oddziały onkologiczne. Jeden z nich (Onkologii Klinicznej i Chemioterapii) działał w Zdunowie, a drugi (Chorób Wewnętrznych i Onkologii) przy ul. Arkońskiej.

Konieczność reorganizacja pracy szpitala spowodowała, że oba oddziały trafiły do tego samego budynku szpitala przy ul. Arkońskiej.

- Decyzja o połączeniu oddziałów była w tej sytuacji czymś naturalnym. Wspólny dla obu lokalizacji szpitala oddział onkologiczny będzie dysponował 30 łóżkami i 18 stanowiskami do podawania cytostatyków - powiedziała dyrektor SPWSZ Małgorzata Usielska.

Jak dodała "dla pacjentów nic się nie zmienia, nadal uzyskają u nas profesjonalną pomoc, nadal będzie się nimi zajmował znany im personel, nadal w tym samym miejscu".

Od 1 lipca będzie to jeden oddział

Połączonymi oddziałami, które od 1 lipca funkcjonować będą jako Oddział Chorób Wewnętrznych i Onkologii, kierować będzie prof. dr hab. n. med. Violetta Sulżyc-Bielicka - specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterologii i onkologii klinicznej, pracująca w szczecińskim szpitalu wojewódzkim od ośmiu lat, od początku na stanowisku ordynatora.

Oddział obejmie opieką pacjentów z nowotworami przewodu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych, trzustki, układu moczowego, płuc i klatki piersiowej oraz ośrodkowego układu nerwowego.

Jednostka nie zmieni ani lokalizacji (budynek B), ani numerów telefonów.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum