• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Szpital w Czerwonej Górze nie przystąpi do pilotażu onkologicznego. Dyrektor wyjaśnia dlaczego

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 04 lutego 2019 22:20

Nasz szpital nie przystąpi do zaproponowanego przez Ministerstwo Zdrowia programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej - poinformował Youssef Sleiman, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze.

Szpital w Czerwonej Górze nie przystąpi do pilotażu onkologicznego. Dyrektor wyjaśnia dlaczego
Dyrektor WSS w Czerwonej Górze podkreśla, że brak udziału szpitala w programie nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń ani negatywnych skutków dla pacjentów placówki. Fot. Fotolia

W komunikacie opublikowanym na stronie placówki pod koniec stycznia, dyrektor Youssef Sleiman wyjaśnia, że udział szpitala w programie skutkowałby tym, że ''lekarze torakochirurdzy i pulmonolodzy posiadający ogromne wieloletnie doświadczenie w leczeniu raka płuca wykonaliby polecenia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii (ŚCO) lub szpitala w Starachowicach, które to ośrodki dyktowałyby, w jaki sposób i gdzie mamy diagnozować i leczyć naszych pacjentów''.

Szef szpitala przywołuje, że według porozumienia o współpracy przygotowanego przez ŚCO, placówka w Czerwonej Górze zobowiązuje się do realizacji planu leczenia określonego przez ŚCO lub PZOZ Starachowice.

''Nie możemy się zgodzić na to, aby nasi pacjenci byli leczeni wg wskazań ośrodków posiadających niewielkie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów płuca'' - wskazuje Youssef Sleiman.

W informacji dyrektor WSS w Czerwonej Górze podkreśla, że brak udziału szpitala w programie nie niesie ze sobą żadnych zagrożeń ani negatywnych skutków dla pacjentów placówki. Zapewnia, że świadczenia będą realizowane w ''sposób już sprawdzony i skuteczny zgodnie z pakietem onkologicznym i w oparciu o kartę DiLO''.

 Pacjenci, którzy mają pytania lub wątpliwości mogą się skontaktować z Pełnomocnikiem ds. Praw Pacjenta działającym w szpitalu w Czerwonej Górze tel. 696 427 520.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum