• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rzecznik MZ: o 8 proc. zmalała liczba wydawanych kart DiLO

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 września 2020 13:50

Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że o 8 proc. spadła liczba wydawanych kart Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO) - powiedział w poniedziałek (28 września) rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że na spadek miały wpływ dwa miesiące - kwiecień i maj.

Rzecznik MZ: o 8 proc. zmalała liczba wydawanych kart DiLO
Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że o 8 proc. spadła liczba wydawanych kart Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Fot. archiwum

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia był pytany na konferencji prasowej o dane lekarzy onkologów, które mówią, że w ostatnich miesiącach o 20 proc. zmalała liczba wydawanych kart DiLO (umożliwiających zastosowanie szybkiej ścieżki onkologicznej).

- Rzeczywiście w kwietniu i w maju mieliśmy spadek wydanych kart DiLO, jednak w następnych tygodniach tych kart nie było wydawanych wcale mniej - było ich wydawanych nawet trochę więcej niż w roku ubiegłym. Na dziś mówimy o mniejszej liczbie wydanych kart, ale nie na poziomie 20 proc., bo my bazujemy na twardych danych przesłanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, tylko na poziomie, 8 proc. mniej - powiedział Andrusiewicz.

Przyznał, że na tej liczbie rzeczywiście zaważyły dwa miesiące - kwiecień i maj, jednak w kolejnych miesiącach - jak zaznaczył - "nastąpiło odbicie".

Zapowiedział też, że niedługo minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawi plan odbudowy zdrowia Polaków.

PAP - Karolina Kropiwiec

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum