×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Rozpoczęła się rejestracja do siódmej edycji "Mam Haka na Raka"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia24 października 2013 18:20

Siódma edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka" poświęcona jest nowotworom układu chłonnego - chłoniakom. Rejestracja do programu rozpoczęła się w internecie.

Rozpoczęła się rejestracja do siódmej edycji "Mam Haka na Raka"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Istotą ogólnopolskiego programu "Mam Haka na Raka" jest zaangażowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w budowanie świadomego zdrowotnie społeczeństwa i przekonanie obywateli do wykonywania badań profilaktycznych.

Co roku program poświęcony jest profilaktyce wybranego nowotworu, a jego efektem jest ogólnopolska kampania społeczna, zaprojektowana przez uczestników programu. Poprzednie edycje programu były poświęcone rakom: piersi, prostaty, szyjki macicy, płuc, jelita grubego oraz nowotworowi skóry - czerniakowi. 

W tym roku młodzież stawi czoła chłoniakom, które coraz częściej występują także w polskim społeczeństwie. 

Jak przekonują organizatorzy, to jedyny taki program, w którym młodzież może wykazać się wiedzą oraz kreatywnością i edukować dorosłych na temat profilaktyki nowotworowej. W finale młodzi ludzie mają szansę zaprojektować kampanię społeczną, którą zobaczy cała Polska. 

W pierwszym etapie programu, uczniowie działają w swoich środowiskach lokalnych, szerząc wiedzę na temat możliwości zapobiegania rakowi i innym nowotworom złośliwym. Do drugiego etapu zostają zakwalifikowane zespoły, które wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością.

Drużyny te zostają zaproszone do udziału w warsztatach, których przedmiotem jest stworzenie kampanii promującej profilaktykę raka. Zwycięski projekt kampanii społecznej autorstwa uczniów jest opracowywany przez profesjonalistów z agencji reklamowej, a następnie realizowany w mediach i na nośnikach reklamowych w całej Polsce. 

Więcej informacji o kolejnej edycji programu "Mam haka na raka" można znaleźć na stronie internetowej programu: www.mamhakanaraka.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/Mam.Haka.na.Raka. Zgłoszenia do VII edycji programu trwają do 19 grudnia 2013 roku. Patronat merytoryczny nad tegoroczną edycją programu "Mam Haka na Raka" oraz towarzyszącymi mu działaniami sprawują: Polska Unia Onkologii, GlaxoSmithKline oraz Komisja Europejska.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum