• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Resort o pakiecie: 97,5 proc. wstępnych diagnoz onkologicznych postawiono w terminie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2015 16:54

97,5 proc. wstępnych diagnoz onkologicznych postawiono w zakładanym przez nas terminie, czyli wielokrotnie szybciej niż przed wejściem pakietu - powiedział na środowej konferencji (15 kwietnia) minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Resort o pakiecie: 97,5 proc. wstępnych diagnoz onkologicznych postawiono w terminie

Pakiet onkologiczny został wprowadzony w styczniu 2015 r. W środę minister podsumowywał pierwsze tygodnie jego funkcjonowania.

Przypomniał, że oczekiwanym przez resort efektem było skrócenie czasu diagnostyki i dostępu do leczenia.

- Po bardzo dokładnej analizie 11 tygodni funkcjonowania (pakietu onkologicznego - PAP), 97,5 proc. diagnostyk wstępnych, czyli rozpoznania, czy pacjent chorobę nowotworową ma, czy nie ma - odbyło się w zakładanym przez nas terminie, czyli wielokrotnie szybciej niż przed wejściem pakietu - powiedział.

Minister dodał, że pogłębiona diagnostyka, która stwierdza jak bardzo nowotwór jest zaawansowany, w 87 proc. przypadków odbyła się w oczekiwanym terminie, czyli w ciągu 9 tygodni.

Jak mówił Arłukowicz, do tej pory odbyło się 25 tys. 231 konsyliów. - U 25 tys. pacjentów rozpoznano chorobę nowotworową, skierowano do konsyliów i to konsylium oceniło, co dalej. A przypomnę, że ilość chorób nowotworowych rozpoznawanych rocznie w Polsce to ok. 140 tys. - powiedział Arłukowicz.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum