• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Raport z pilotażu sieci onkologicznej z poślizgiem. MZ znów zmienia terminy

Autor: JPP • Źródło: Dziennik Urzędowy Ministra Zdrowia03 sierpnia 2022 15:35

3 sierpnia w Dzienniku Urzędowym ministra zdrowia opublikowano nowelizację zarządzenia w sprawie powołania Komitetu Sterującego ds. monitorowania pilotażu w ramach sieci onkologicznej. Wydłużono czas działania zespołu oraz termin przygotowania raportu z jego prac.

Raport z pilotażu sieci onkologicznej z poślizgiem. MZ znów zmienia terminy
Raport z pilotażu sieci onkologicznej z kolejnym poślizgiem Fot. PTWP
  • Ministerstwo Zdrowia wydłuża czas pracy  Komitetu Sterującego ds. monitorowania pilotażu w ramach sieci onkologicznej 
  • Raport z realizacji pilotażu ma zostać przedstawiony ministrowi zdrowia do 30 września. Wcześniej mowa była o 16 sierpnia
  • Wydłużono też czas działania zespołu do 31 grudnia 2022 roku, wcześniej planowano, że zakończy on pracę z końcem sierpnia. Z kolei pierwotnie - zarządzenie jest z lutego 2020 roku - miał działać nie dłużej niż do końca 2021 roku

Raport z pilotażu sieci onkologicznej z kolejnym poślizgiem

3 sierpnia w Dzienniku Urzędowym ministra zdrowia opublikowano nowelizację zarządzenia w sprawie powołania Komitetu Sterującego ds. monitorowania programu pilotażowego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej.

Nowelizacja po raz kolejny (ostatnia modyfikacja była w czerwcu, poprzednia w marcu) zmienia ważne terminy dotyczące prac zespołu. 

W zarządzeniu zapisano, że "przewodniczący Komitetu przedstawi ministrowi właściwemu do spraw zdrowia wyniki realizacji zadań, o których mowa w § 4 pkt 3–5, nie później niż do dnia 30 września 2022 r.” Wcześniej w tym punkcie mowa była o 16 sierpnia. 

Wydłużono też czas działania zespołu do 31 grudnia 2022 roku, wcześniej planowano, że zakończy on pracę z końcem sierpnia. Z kolei pierwotnie - zarządzenie jest z lutego 2020 roku - Komitet miał działać nie dłużej niż do końca 2021 roku.

Komitet Sterujący ds. monitorowania pilotażu w ramach sieci onkologicznej - zadania

Przypomnijmy, że do zadań Komitetu należy monitorowanie i nadzór nad przebiegiem pilotażu sieci onkologiczne, w tym nadzór nad badaniem satysfakcji pacjentów z zakresu opieki onkologicznej w ramach sieci.

Poza tym zespół miał przeanalizować przygotowane przez ekspertów audyty, zebrać  "know-how" niezbędne do wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej, a na koniec przygotować raport z realizacji pilotażu.

 też odpowiadać za analizę przygotowanych przez ekspertów zewnętrznych analiz, ekspertyz lub audytów z realizacji programu pilotażowego. Komitet ma zebrać "know-how" niezbędne do wdrożenia Krajowej Sieci Onkologicznej. Ma również przygotować raport z realizacji pilotażu.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum