×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Radom: rusza szpital onkologiczny - jest kontrakt

Autor: PWX/Rynek Zdrowia25 listopada 2015 15:43

Radomskie Centrum Onkologii od wtorku (1 grudnia) rozpoczyna przyjęcia pacjentów z chorobami nowotworowymi.

Radom: rusza szpital onkologiczny - jest kontrakt
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum zawarło umowę z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju „Leczenie szpitalne - Chemioterapia” w zakresie: chemioterapia w warunkach ambulatoryjnych z zakresem skojarzonym. Oznacza to, że chorzy z Radomia i okolic mogą leczyć się w tym zakresie w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ - podała w komunikacie prasowym prowadząca szpital spółka Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej.

Zakres świadczeń refundowanych obejmuje okresową ocenę skuteczności chemioterapii, ambulatoryjne porady lekarskie związane z chemioterapią oraz procedury podania leku zawierającego substancję czynną możliwą do stosowania w warunkach ambulatoryjnych.

Jak zaznacza Marek Jutkiewicz, prezes zarządu COZR, przyznanie kontraktu Centrum, to działanie Funduszu mające na celu poprawienie dostępności do leczenia onkologicznego w ww. regionie. Liczba nowych zachorowań odnotowanych przez Krajowy Rejestr Nowotworów (KRN) w promieniu 75 km od Radomskiego Centrum Onkologii wynosi 4,8 tys. rocznie.

W Centrum leczone będą m.in.: nowotwory piersi (BCU), nowotwory przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego i prostaty, nowotwory narządów rodnych kobiecych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu.

Placówka dysponuje bazą 38 łóżek, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną w postaci: PET/CT (TK 64 rzędowy), USG, RTG, mammografii, aparatu do biopsji stereotaktycznej piersi, jak również endoskopii przewodu pokarmowego i dróg oddechowych.

W dalszym ciągu prowadzone są intensywne prace nad rozbudową centrum. Docelowo w Radomskim Centrum Onkologii (wg planów inwestora) ma powstać Breast Cancer Unit, rozbudowana zostanie diagnostyka obrazowa i utworzone będzie szerokie zaplecze usługowe (m.in.: apteka, sterylizatornia). Powstanie również hostel, który będzie pełnił funkcję centrum noclegowego dla chorych i ich rodzin.

Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na wizyty w Radomskim Centrum Onkologii można uzyskać w Rejestracji RCO, pod nr telefonu: (48) 377 90 20 lub osobiście w siedzibie Centrum przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum