• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Radom: konferencja nt. planów właściciela szpitala onkologicznego

Autor: jjx/Rynek Zdrowia • • 03 września 2015 15:14

Powstaje Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej. Uzasadnieniem dla prywatnego inwestora jest fakt, że w promieniu 75 km od Centrum mieszka 1,4 mln osób, a liczba nowych zachorowań odnotowanych na tym obszarze przez Krajowy Rejestr Nowotworów (KRN) wynosi 4,8 tys. rocznie.

Radom: konferencja nt. planów właściciela szpitala onkologicznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ukończony został pierwszy etap inwestycji. Placówka dysponuje 38 łóżkami, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną w postaci: PET/CT (TK 64 rzędowy), USG, RTG, mammografii, aparatu do biopsji stereotaktycznej piersi, jak również endoskopii przewodu pokarmowego i dróg oddechowych - podano w czwartek (3 września) podczas konferencji prasowej.

W styczniu 2015 roku szpital zmienił właściciela, a nowy zarząd rozpoczął rozbudowę tak, aby dostosować szpital do obowiązujących standardów opieki nad chorymi z nowotworami.

W drugim etapie inwestycji mają zostać zbudowane bunkry pod trzy przyspieszacze liniowe dla oddziału radioterapii oraz dwa aparaty do brachyterapii. Powstanie oddział chemioterapii, zakład medycyny nuklearnej, diagnostyka laboratoryjna wraz z histopatologią. Na bazie tych oddziałów planowane jest stworzenie Breast Cancer Unit 

 Jak poinformowali właściciele, celem rozbudowy jest utworzenie pełnoprofilowego, kompleksowego szpitala onkologicznego. Docelowo ośrodek będzie dysponował 100 łóżkami przeznaczonymi dla pacjentów wymagających hospitalizacji oraz 40 łóżkami znajdującymi się w hostelu.

Szpital jest przygotowany do świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - zwłaszcza w poradni onkologicznej, hospitalizacji pacjentów, prowadzania leczenia operacyjnego, jak również wykonywania specjalistycznej diagnostyki obrazowej.

W czwartek (3 września) w Radomskim Centrum Onkologii odbyła się konferencja prasowa w trakcie której Marek Jutkiewicz - prezes zarządu, poinformował o planach połączenia Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej z Centrum Gamma Knife.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum