• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Radom: Centrum Onkologii wdraża połączenie operacji chirurgicznej z chemioterapią

Autor: KL,RCO/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2021 14:14

Radomskie Centrum Onkologii rozszerza swoją ofertę dla pacjentów z nowotworami. Placówka wprowadza leczenie za pomocą nowoczesnego urządzenia do terapii HIPEC, która polega na połączeniu operacji chirurgicznej z chemioterapią.

Radom: Centrum Onkologii wdraża połączenie operacji chirurgicznej z chemioterapią
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podczas zabiegu chirurgicznego usuwa się guz nowotworowy z jamy otrzewnej i wlewa się do jamy otrzewnej chemioterapię, czyli lek podawany zwykle dożylnie. W tym wypadku lek podaje się dootrzewnowo, po to żeby zniszczyć wszystkie zmiany, które pozostały w jamie otrzewnej po wycięciu guza. Terapię stosuje się w leczeniu niektórych rzadkich nowotworów, takich jak rak wyrostka robaczkowego, międzybłoniak otrzewnej czy śluzak rzekomy otrzewnej - jest to jedyna metoda leczenia tych nowotworów. Poza tym ma ona zastosowanie w leczeniu przerzutów raka jajnika, raka jelita grubego oraz raka żołądka.

Jak mówi dr Jerzy Kuśnierz, specjalista chirurgii onkologicznej z Radomskiego Centrum Onkologii, w przypadku przerzutów raka jajnika metoda ta może zwiększyć czas przeżycia pacjenta o 50 proc. Jego zdaniem HIPEC jest szansą dla kobiet z późno wykrytym rakiem jajnika, który daje przerzuty do otrzewnej. W zaawansowanym stadium raka jajnika szanse na przeżycie pięciu lub więcej lat ma jedynie 40 proc. pacjentek.

W Polsce metodę HIPEC stosuje zaledwie kilka najnowocześniejszych ośrodków onkologicznych. Leczenie jest w całości refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Radomskie Centrum Onkologii funkcjonuje od 5 lat. Posiada kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie metodami radioterapii, chemioterapii i chirurgii onkologicznej. Placówka dysponuje 150-ma łóżkami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum