• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prof. Składowski został p.o. dyrektora krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2020 06:31

W poniedziałek (25 maja) obowiązki dyrektora krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii przejął prof. Krzysztof Składowski, dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii Oddział w Gliwicach i zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

Prof. Składowski został p.o. dyrektora krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii
Prof. Krzysztof Składowski; FOT. PTWP

Informację przekazała Maja Marklowska-Tomar, rzecznik Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach i Krakowie.

Prof. Składowski zastąpił na tym stanowisku dr.  Konrada Dziobka, który został 13 maja odwołany przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

- Zrobię wszystko, aby z pomocą i we współpracy ze znakomitymi specjalistami z krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii odbudować wcześniejszą pozycję tego ośrodka i sprawić, że pacjenci znów będą się w nim chcieli leczyć. Liczę zarówno na ludzi, którzy wciąż tu pracują, jak i na tych, którzy w ciągu ostatnich 18 miesięcy stąd odeszli lub zostali niesłusznie zmuszeni do odejścia - powiedział prof. Składowski.

Prof. Krzysztof Składowski jest związany z Instytutem Onkologii od 35 lat. W latach 1995-99 pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. onkologii dla województwa częstochowskiego, a w latach 2002-2015 funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. radioterapii onkologicznej dla województwa śląskiego. Stypendysta Royal Marsden Hospital (1988) i Institute of Cancer Research (1992) w Londynie. Wizytujący profesor MD Anderson Cancer Center w Houston, Thomas Jefferson Cancer Center w Filadelfii, uniwersytetów w Tybindze, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i uniwersytetu Wisconsin w Madison.

Członek komitetów naukowych międzynarodowych i krajowych konferencji organizowanych przez European Society for Radiation Oncology, American Head and Neck Society, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Polskie Towarzystwo Radioterapii Onkologicznej oraz Polską Grupę Badań Nowotworów Głowy i Szyi.

Prof. Składowski jest autorem 250 publikacji raportowanych w bazie Research Gate, cytowanych w światowym piśmiennictwie. Kierował lub nadzorował naukowo ponad 40 badań klinicznych, w tym kilkanaście o zasięgu międzynarodowym. Jest konsultantem krajowym w dziedzinie radioterapii onkologicznej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum