Prof. Składowski rezygnuje z kierowania Instytutem Onkologii w Krakowie
Prof. Krzysztof Składowski, który od maja 2020 r. kierował jednocześnie gliwickim i krakowskim oddziałem Narodowego Instytutu Onkologii, zrezygnował ze stanowiska w Krakowie.

Prof. Składowski ocenił, że szefowanie obu jednostkom naraz nie było dłużej możliwe, dlatego pozostanie przy kierowaniu Instytutem w Gliwicach - poinformowała Gazeta Wyborcza.
Jego praca jako p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii Oddziału w Krakowie miała przywrócić placówce możliwość normalnego funkcjonowania po odwołaniu przez ówczesnego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, jego poprzednika - Konrada Dziobka.
- Zrobię wszystko, aby z pomocą i we współpracy ze znakomitymi specjalistami z krakowskiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii odbudować wcześniejszą pozycję tego ośrodka i sprawić, że pacjenci znów będą się w nim chcieli leczyć. Liczę zarówno na ludzi, którzy wciąż tu pracują, jak i na tych, którzy w ciągu ostatnich 18 miesięcy stąd odeszli lub zostali niesłusznie zmuszeni do odejścia - mówił w maju ub.r. prof. Składowski.
Jako p.o. dyrektora w NIO w Krakowie profesor zachęcał do powrotu lekarzy, którzy odeszli, nie godząc się z polityką prowadzoną przez poprzedniego dyrektora lub zostali przez niego zmuszeni do odejścia.
- Trzeba podkreślić, że załoga krakowskiego Instytutu Onkologii została uszczuplona o cenionych w środowisku lekarzy - długoletnich pracowników, którzy byli wizytówką tego ośrodka - mówił prof. Składowski.
Jak podkreślał, Instytut chce zapewnić pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie, aby nie musieli na własną rękę szukać innych placówek medycznych.
- Mamy nadzieję, że zarówno dotychczasowi pacjenci, jak i ci, którzy w ostatnim czasie omijali Instytut Onkologii w Krakowie, zaufają nam i uwierzą, że wprowadzamy zmiany, które mają na celu poprawę warunków ich leczenia, i że nie są to zmiany pozorowane. Z takim samym przesłaniem zwracamy się do lekarzy, pielęgniarek i pozostałych pracowników Instytutu - wskazywał profesor.
W czasie jego pracy w Krakowie rozstrzygnięte zostały konkursy na nowych kierowników klinik: chirurgii onkologicznej, urologii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, radioterapii, a także zakładu radioterapii i bloku operacyjnego.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)