• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prof. Krzakowski: w ośrodkach onkologicznych marnuje się sporo pieniędzy

Autor: Polska/Rynek Zdrowia • • 23 września 2015 11:21

Zdaniem prof. Macieja Krzakowskiego, krajowego konsultanta w dziedzinie onkologii klinicznej, w Polsce wynegocjowane ceny wielu leków są niższe od cen w innych krajach. Dlatego należymy do państw europejskich o najmniejszych wydatkach na refundację.

Prof. Krzakowski: w ośrodkach onkologicznych marnuje się sporo pieniędzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przekonuje w wywiadzie publikowanym na łamach dziennika Polska prof.Krzakowski, marnotrawienie środków w Polsce jest większe niż na przykład w Czechach, gdzie gospodarka lekowa jest lepsza, ponieważ przeciwnowotworowe leczenie jest znacznie lepiej koordynowane i mniejsze jest ryzyko niewłaściwego zużywania środków.

Marnotrawienie pieniędzy, zdaniem konsultanta krajowego w dziedzinie onkologii klinicznej, wynika między innymi z tego, że w wielu ośrodkach onkologicznych nadal stosuje się tradycyjną chemioterapię, która niekoniecznie jest uzasadniona i jednocześnie również jest kosztowna, a system w Polsce premiuje ilość, a nie jakość.

- Dążenie do podnoszenia jakości leczenia powinno być zasadniczym elementem reform w onkologii i źródłem zwiększenia dostępności właściwego leczenia - stwierdza prof. Krzkowski.

Więcej: www.polskatimes.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum