• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Prezes NIK: pakiet onkologiczny nie zapewnia równego dostępu do leczenia

Autor: RMF FM/Rynek Zdrowia • • 06 lutego 2017 13:45

Jak dowiedziało się RMF FM, brak równego dostępu do leczenia to główny wniosek z kontroli NIK, która w 26 szpitalach sprawdzała m.in., jak działa pakiet onkologiczny.

Prezes NIK: pakiet onkologiczny nie zapewnia równego dostępu do leczenia
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zdradził główne wnioski z kontroli NIK dot. działania pakietu onkologicznego. Fot. PTWP

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski podkreśla, że trzeba zastanowić się, co zrobić, żeby pakiet onkologiczny był kompleksowym działaniem obejmującym wszystkich pacjentów z chorobą nowotworową.

Dodaje, że jeśli chodzi o skontrolowane szpitale, połowa placówek, które zadeklarowały przystąpienie do pakietu podpisując umowę z NFZ, później w praktyce nie rozpoczęły realizacji świadczeń w ramach tegoż. Według Kwiatkowskiego "doprowadził do tego sam pakiet".

Jak ustaliło RMF FM, jedną z najlepiej ocenionych placówek jest warszawskie Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Krzysztof Kwiatkowski przyznaje jednocześnie, że sam pakiet onkologiczny w dużej części przypadków posłużył do skrócenia uruchomienia opieki medycznej.

Więcej: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum