• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Premier spotkała się z małżeństwem Stuhrów ws. ośrodka psychoonkologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 sierpnia 2015 21:24

Ewa Kopacz spotkała się w poniedziałek (17 sierpnia) w Krakowie z Barbarą i Jerzym Stuhrami - Ambasadorami Centrum Psychoonkologii Unicorn. Rozmowy dotyczyły m.in. pomocy dla stowarzyszenia Unicorn.

Premier spotkała się z małżeństwem Stuhrów ws. ośrodka psychoonkologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Stuhr powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że było ono bardzo owocne. - Premier przyjechała do nas z konkretnymi propozycjami pomocy, które pozwolą spokojnie pracować z pacjentami do końca roku - zaznaczył.

Stuhr podkreślił też, że "jako szukający środków finansowych" na funkcjonowanie stowarzyszenia, od czasów powstania ośrodka, to pierwsza konkretna pomoc ze strony rządowej.

Szefowa rządu zauważyła przed spotkaniem, że stowarzyszenie Unicorn organizuje m.in. opiekę dla rodzin osób chorych na nowotwory. Jak mówiła, stowarzyszenie ma pewnego rodzaju pomysły, które nie mają odzwierciedlenia w finansowaniu".

- Będziemy o tym rozmawiać na miejscu - podkreśliła premier.

Unicorn jest organizacją, która pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim. W 2014 r. Stowarzyszenie powołało do życia Centrum Psychoonkologii, którego istotą jest edukacja, rehabilitacja i poprawa komfortu emocjonalnego pacjentów. Barbara i Jerzy Stuhrowie są członkami założycielami stowarzyszenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum