×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Poznań: rekonstrukcja nosa pacjenta chorego na raka

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek 12 lipca 2012 10:47

Zespół lekarzy z Poznania, Szwecji i Łodzi przeprowadzi pierwszy w kraju zabieg rekonstrukcji twarzy z wykorzystaniem systemu implantów kostnych. Operacja potrwa około 2 godzin.

Poznań: rekonstrukcja nosa pacjenta chorego na raka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Specjaliści w czwartek (12 lipca) przystąpią do rekonstrukcji nosa pacjentowi, któremu został on amputowany dwa lata temu, ponieważ wykryto u niego złośliwy nowotwór.

Lekarze przy rekonstrukcji wykarzystają metodę systemu VistaFix - implantów kostnych. Operację przeprowadza zespół prof. Wojciecha Golusińskiego z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu wraz z prof. Joacimem Stalforsem ze szwedzkiego Goeteborga oraz zespołem łódzkich lekarzy.

- Rekonstrukcja twarzy jest trudna, bo części zewnętrzne twarzy, głowy, szyi to bardzo autonomiczne struktury, złożone nie tylko ze skóry, ale i części chrzęstnej, kostnej, mięśni, tkanki podskórnej - tłumaczy na łamach Głosu Wielkopolski prof. Wojciech Golusiński, ordynator Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej w WCO.

I dodaje: - Potrzeba więc wiele różnego materiału do rekonstrukcji. Poza tym, przy chorobach nowotworowych nie możemy zastosować takich samych metod, jak np. przy urazach po pogryzieniu przez zwierzę. Bo nie mamy pewności, czy nie nastąpi wznowienie procesu nowotworowego.

Lekarze do operacji przygotowywali się około roku.

Więcej: http://www.gloswielkopolski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum