×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Posłanka Dziuk: organizacje związane z walką z nowotworami i "Wspólna Deklaracja Działań"

Autor: PAP • Źródło: PAP07 marca 2023 16:22

We wtorek w Sejmie przedstawicielki organizacji związanych z profilaktyką i walką z nowotworami podpisały "Wspólną Deklarację Działań". Dzisiaj łączy nas zdrowie, łączy nas profilaktyka, łączy nas wspólne działanie, aby opanować choroby cywilizacyjne - podkreśliła posłanka Barbara Dziuk (PiS).

Posłanka Dziuk: organizacje związane z walką z nowotworami i "Wspólna Deklaracja Działań"
Przedstawicielki organizacji związanych z profilaktyką i walką z nowotworami podpisały "Wspólną Deklarację Działań". Fot. Prawo i Sprawiedkiwość / @pisorgpl on Twitter
  • Posłanka Dziuk stwierdziła na wtorkowej konferencji prasowej, że deklarację podpisało ponad 20 organizacji związanych z walką z nowotworami onkologicznymi
  • Dodała, że ideą deklaracji jest to, aby "była zdrowa Polka, zdrowy Polak i zdrowe dziecko"
  • Według Dziuk, aby móc zrealizować swoje marzenia dotyczące poprawy zdrowotności Polek i Polaków, ważna jest umiejętność porozumienia się

Wspólne zdrowie dla kobiet

- Dzisiaj łączy nas zdrowie, łączy nas profilaktyka, łączy nas wspólne działanie, aby opanować choroby cywilizacyjne - mówiła posłanka.

W deklaracji zawarta jest realizacja projektu "Wspólnie dla zdrowia kobiet", którego celem jest zjednoczenie sił kobiet oraz wypracowanie rekomendacji w pierwszej kolejności dotyczącej raka piersi.

Głównym działaniem zawartym w deklaracji jest profilaktyka. "Projekty profilaktyczne powinny docierać do jak najszerszej grupy Polek i Polaków. Uczmy dzieci jak dbać o zdrowie" - czytamy.

Ostatnim ważnym punktem jest debata. Posłanka Dziuk zapowiedziała na konferencji, że zostanie zrealizowany w całej Polsce cykl debat dotyczących rozwoju chorób cywilizacyjnych, ale też możliwości ich zapobiegania. Dodała, że należy również sukcesywnie przełamywać tabu i rozmawiać o zdrowiu mężczyzn.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum