• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pomorskie: od 4 września mammobusy ruszają w trasę

Autor: Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2017 08:57

Na początku września w kilku miastach woj. pomorskiego pojawi się możliwość wykonania bezpłatnej mammografii w mammobusach. Akcja skierowana jest do kobiet w wieku 50-69 lat.

Pomorskie: od 4 września mammobusy ruszają w trasę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kilka lat temu w Polsce uruchomiono Program Profilaktyki Raka Piersi. Badanie w ramach tego programu jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50-69 lat co 2 lata przez NFZ (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Do pań, które kwalifikują się na mammografię, wysyłane są pocztą zawiadomienia o możliwości wykonania badania w okolicznych przychodniach.

Można także skorzystać z bezpłatnych badań w mammobusie.

4 września badanie będzie można wykonać w Starogardzie Gdańskim (ul. Pomorska 7, przy Galerii Neptun) i w Rumii (ul. Mickiewicza 49, na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR). 5 września mammobusy ustawią się w Wejherowie (ul. I Brygady pancernej Wojska Polskiego 28, przy Centrum Handlowym "Kaszuby") oraz w Zblewie (Plac 700-lecia, na placu przy OSP). 6 września akcję zaplanowano w Kwidzynie (ul. Warszawska 19, przy urzędzie miejskim).

Rejestracja odbywa się telefonicznie (pod nr tel. 58 666 24 44) lub poprzez formularz www (http://www.mammo.pl/formularz).

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum