×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pomorskie: bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn w wieku...

Autor: RZX/Rynek Zdrowia31 października 2017 13:25

W ramach kampanii "Odważni Wygrywają" Wojewódzkie Centrum Onkologii w Gdańsku oraz osiem ośrodków medycznych w regionie przygotowało bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn między 17. a 40. rokiem życia.

Pomorskie: bezpłatne badania USG jąder dla mężczyzn w wieku...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Specjaliści przekonują, że to nieinwazyjna, bezbolesna metoda diagnostyki pozwalająca wykryć nieprawidłowości w wielkości i budowie jąder oraz najądrzy. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do niego.

Akcje prowadzone podczas kampanii kierowane są głównie do młodych mężczyzn, w wieku od 17. do 35. roku życia, ich partnerek, rodzin oraz przyjaciół. Wybór takiego przedziału wiekowego podyktowany jest statystyką. Właśnie w tej grupie wiekowej, rak jąder, jest najczęściej diagnozowanym nowotworem, statystycznie to aż 25 proc. zachorowań. Tymczasem nowotwór jąder posiada też najwyższy współczynnik wyleczalności - pod warunkiem wczesnego wykrycia.

W ramach kampanii ''Odważni Wygrywają" na terenie Gdyni i pozostałej części Trójmiasta realizowane są różnorodne działania: happeningi, obecność na imprezach masowych (m.in. Open’er Festival czy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych), imprezach sportowych i plenerowych jak również murale w przestrzeni miejskiej w Gdyni, stworzone przez lokalnych artystów.

Więcej: www.odwazni.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum