• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Podlaski OW NFZ zaprasza na konferencję nt. nowotworów kobiecych

Autor: nfz.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 18 sierpnia 2015 13:41

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ oraz Wojewódzkie Ośrodki Koordynujące programy profilaktyczne organizują 19 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem konferencję na temat kobiecych nowotworów.

Podlaski OW NFZ zaprasza na konferencję nt. nowotworów kobiecych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rak szyjki macicy i rak piersi to najczęściej występujące nowotwory złośliwe u kobiet. Wciąż nie wszystkie Polki wykonują jednak badania profilaktyczne. Najwięcej kobiet - prawie 54% - korzysta z badań profilaktycznych raka piersi w województwie lubuskim, najmniej w województwie małopolskim - 37%. Województwo podlaskie plasuje się w połowie stawki z wynikiem 43%: najczęściej kobiety badają się w powiecie hajnowskim - 53%, najrzadziej w powiecie łomżyńskim - 32%.

Wyniki są dużo gorsze w przypadku populacji korzystającej z programów profilaktycznych raka szyjki macicy. Najwięcej kobiet wykonuje badania cytologiczne w województwach: zachodniopomorskim (28%), pomorskim (25,5%) i warmińsko-mazurskim (30%), a najmniej w województwie wielkopolskim (16%) i mazowieckim (18%). W Podlaskiem zgłasza się na badania niespełna 24% mieszkanek objętych programem profilaktycznym. Najwięcej w powiecie sokólskim - 29%, najmniej - 8% - w powiecie sejneńskim.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum