• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Płock: zazgrzytało między OIL a szpitalem. Poszło o leczenie onkologiczne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2017 11:01

Jarosław Wanecki, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku przekonywał w styczniu na łamach Gazety Wyborczej, że miasto stanowi "białą plamę" na mapie Polski jeśli chodzi o onkologię - nie ma silnego ośrodka i zakładu radioterapii. Taka ocena oburzyła dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku.

Płock: zazgrzytało między OIL a szpitalem. Poszło o leczenie onkologiczne
Dyrekcja szpitala zapewnia, że diagnostyka i leczenie nowotworów zgodnie z wiedzą medyczną są w Płocku dostępne Fot. Obywatelskie Porozumienie na rzecz Onkologii

Stanisław Kwiatkowski, dyrektor lecznicy i Danuta Tarka, zastępca dyrektora ds. medycznych zapewniają, że diagnostyka i leczenie nowotworów zgodnie z wiedzą medyczną są w Płocku dostępne - informuje Gazeta Wyborcza.

Dyrekcja przypomina, że już kilka lat temu - po przeniesieniu oddziału onkologii i chemioterapii z budynku przychodni do nowego pawilonu - poprawiły się warunki pobytu pacjenta. Dodaje, że przybyło lekarzy ze specjalizacją w dziedzinie onkologii i specjalnościach pokrewnych, chirurdzy wprowadzili nowe metody leczenia operacyjnego nowotworów, a cytostatyki do wlewów produkowane są w jednej z najnowocześniejszych aptek na Mazowszu.

Zarządzający szpitalem zapewniają ponadto, że na miejscu można uzyskać szybką i kompleksową diagnostykę. Podkreślają, że szpital gwarantuje także radioterapię, bo dzięki współpracy z Centrum Onkologii - Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie wszyscy pacjenci mają do niej dostęp w ciągu 7-10 dni.

Wskazują także, iż w poradniach i oddziałach jest realizowany tzw. pakiet onkologiczny, a łączna wartość wszystkich umów onkologicznych z NFZ w 2016 r. wyniosła niemal 8 mln zł.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum