• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pińczów: będzie oddział chemioterapii dziennej, dzięki onkologom z Kielc

Autor: Gazeta Wyborcza, RZ/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2017 20:05

Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie podpisał umowę z Świętokrzyskim Centrum Onkologii (ŚCO) w Kielcach na prowadzenie oddziału chemioterapii dziennej. Szpital udostępni pomieszczenia, a specjaliści mają przyjeżdżać z ŚCO.

Pińczów: będzie oddział chemioterapii dziennej, dzięki onkologom z Kielc
ŚCO chce rozwijać sieć swoich filii powiatowych w województwie. Fot. archiwum

Jak podkreśla Bartosz Stemplewski, dyrektor szpitala w Pińczowie, powstanie oddziału chemioterapii dziennej to ważna wiadomość dla pacjentów z Ponidzia. Oprócz mieszkańców Pińczowa w oddziale będą mogli się leczyć chorzy onkologicznie z Buska-Zdroju, Kazimierzy Wielkiej czy Jędrzejowa.

Oddział chemioterapii dziennej powinien rozpocząć działalność od 2 października - podaje Gazeta Wyborcza.

Przypomnijmy, że prof. Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, jeszcze w marcu 2016 r. zapowiadał, że ŚCO chce rozwijać sieć swoich filii powiatowych w województwie.

 - Opierając się na analizach epidemiologicznych zachorowalności na nowotwory złośliwe w województwie i w poszczególnych powiatach, ustaliliśmy w porozumieniu z władzami województwa oraz dyrekcją Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, że powiatowe filie ŚCO udzielające świadczeń zdrowotnych w zakresie chemioterapii nowotworów złośliwych w trybie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej powinny powstać w szpitalach w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim i Pińczowie - informował prof. Góźdź.

Jak wyjaśnił, ciężko chorzy pacjenci muszą pokonywać nierzadko 60 km, żeby dostać się do Centrum Onkologii, stąd pomysł, żeby onkologia "trafiła pod strzechy".

Według planu profesora, pacjent w Ostrowcu, Końskich, Pińczowie czy Starachowicach będzie miał możliwość spotkania się z lekarzem z Centrum Onkologii. Lekarz onkolog pracujący w filii ŚCO skoordynuje leczenie chorego na miejscu, a w razie potrzeby skieruje go do dalszej diagnostyki i leczenia w Kielcach.

Od 2013 roku działa oddział chemioterapii dziennej w szpitalu w w Starachowicach. - Tak zorganizowane filie są optymalnym i modelowym rozwiązaniem dla poprawy opieki onkologicznej, ponieważ zapewniają ciągłość i kompleksowość leczenia w pobliżu miejsca zamieszkania chorego przy nadzorze merytorycznym ŚCO - dodawał dyrektor ŚCO.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum