• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Pielęgniarki w Narodowym Instytucie Onkologii poszły na "L4". MZ: oczekują 3 tys. podwyżki, to duże pieniądze

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP06 września 2022 11:07

- Monitorujemy sytuację w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Doszło tam do protestów w formie zwolnień lekarskich. Oczekiwanie wzrostu wynagrodzenia u pań pielęgniarek i instrumentariuszek jest blisko 3 tys. zł, to naprawdę duże pieniądze - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. 5 września 14 pielęgniarek z bloku poszło na zwolnienia lekarskie i placówka odwoływała zabiegi.

Pielęgniarki w Narodowym Instytucie Onkologii poszły na "L4". MZ: oczekują 3 tys. podwyżki, to duże pieniądze
Protest pielęgniarek w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie Fot. Shutterstock
  • W poniedziałek - 5 września - 14 pielęgniarek z bloku operacyjnego w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie złożyło zwolnienia lekarskie
  • Placówka jest zmuszona odwoływać czy przekładać planowane zabiegi
  • Do sprawy protestu pielęgniarek we wtorek odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski
  • - W przypadku Instytutu nie mówimy o minimalnych wynagrodzeniach, bo oczekiwanie wzrostu wynagrodzenia u pań pielęgniarek i instrumentariuszek jest blisko 3 tys. zł, to naprawdę duże pieniądze - podkreślił szef resortu zdrowia

Pielęgniarki z Narodowego Instytutu Onkologii poszły na zwolnienia

W poniedziałek - 5 września - media podały, że w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie wszystkie operacje, które miały odbyć się tego dnia, zostały odwołane, ponieważ do pracy nie przyszły instrumentariuszki.

- Część z nich jest na zwolnieniu - przekazał jeden z pracowników NIO. Rzecznik NIO Mariusz Gierej przekazał w poniedziałek PAP, że odbywają się wszystkie operacje pacjentów, których życie jest zagrożone.

O sytuację w NIO pytany był we wtorek podczas konferencji prasowej w Mysłakowicach (Dolnośląskie) minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Monitorujemy sytuację w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Doszło tam do protestów w formie zwolnień lekarskich - powiedział Niedzielski.

Dyrekcja NIO przygotowuje nowy regulamin płacowy 

Dodał, że szef NIO prof. Jan Walewski zadeklarował, że jest w trakcie przygotowywania nowego regulaminu płacowego dla pracowników NIO.

- Inne grupy zawodowe w Instytucie zgodziły się poczekać na to przygotowanie. Tu rzeczywiście pielęgniarki, instrumentariuszki wyłamały się spośród innych pracowników. My też przygotowujemy pewien pakiet rozwiązań finansowych, który ma pomóc szpitalom, które w najcięższy sposób odczuły podwyżkę minimalnych wynagrodzeń - dodał minister zdrowia.

- Ale chcę też wyraźnie powiedzieć, że w przypadku Instytutu nie mówimy o minimalnych wynagrodzeniach, bo oczekiwanie wzrostu wynagrodzenia u pań pielęgniarek i instrumentariuszek jest blisko 3 tys. zł - to naprawdę duże pieniądze - podkreślił Niedzielski.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum