Opóźnienia w diagnostyce nowotworów to także problem Brytyjczyków
Brak wystarczającej liczby personelu medycznego jest jedną z przyczyn późnego wykrywania nowotworów u Brytyjczyków - wskazuje organizacja Cancer Research UK.

Z najnowszego raportu organizacji wynika, że w 2017 roku u ok. 115 tys. osób wykryto nowotwory w stadium trzecim lub czwartym. Liczby te mogą być jeszcze wyższe, ponieważ ok. 19 proc. pacjentów nie wie, na jakim etapie zdiagnozowano u nich chorobę.
Specjaliści zwracają uwagę, że późna diagnoza w takich przypadkach zdecydowanie zmniejsza szanse na wieloletnie przeżycie.
Autorzy badania podkreślają, że wysiłki zmierzające do wczesnego wykrycia nowotworów na Wyspach - zanim rak osiągnie stadium trzecie - są hamowane przez brak wystarczającej liczby personelu medycznego. Stąd apel do rządu o działania w sprawie niedoborów personelu medycznego.
W ubiegłym roku rząd zobowiązał się do zdiagnozowania u trzech na czterech pacjentów onkologicznych nowotworu we wczesnym etapie. Takie wyniki NHS ma osiągnąć przed 2028 rokiem.
Cancer Research UK szacuje jednak, że lekarze musieliby zdiagnozować dodatkowe 100 tys. pacjentów, aby osiągnąć wspomniany cel. Jednak według organizacji istnieje "rozpaczliwy brak" personelu przeszkolonego do przeprowadzania badań wykrywających raka.
Więcej: www.mojawyspa.co.uk
ZOBACZ KOMENTARZE (0)