• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Opole: Breast Cancer Unit z akredytacją SIS?

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2019 14:42

Opolskie Centrum Onkologii zabiega o uzyskanie Międzynarodowego Certyfikatu Diagnostyki i Leczenia Raka Piersi dla swojego Breast Unitu.

Opole: Breast Cancer Unit z akredytacją SIS?
Uzyskanie certyfikatu wymaga spełnienia surowych wymagań kadrowych, sprzętowych i jakościowych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W poniedziałek (7 stycznia) na audyt do OCO przyjechali prof. Ruben Orda, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego (SIS, ang. Senologic International Society) oraz prof. Tadeusz Pieńkowski, prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi. Przez dwa dni oceniali jakość prowadzonej w opolskim ośrodku skoordynowanej opieki nad chorymi z rakiem piersi -  informuje Nowa Trybuna Opolska.

Uzyskanie certyfikatu wymaga spełnienia surowych wymagań kadrowych, sprzętowych i jakościowych. Liczy się m.in. czas, jaki upływa od rozpoznania do podjęcia leczenia, okres oczekiwania na wynik badania histopatologicznego i rozpoczęcia leczenia operacyjnego, ale też odsetek leczeń oszczędzających czy możliwość udziału pacjentek w badaniach klinicznych.

W OCO niemal 90 proc. kobiet rozpoczyna leczenie w ciągu dwóch tygodni od konsylium, na którym zapada decyzja o wyborze optymalnej terapii.

Jak przypomina Nowa Trybuna Opolska, w Polsce na razie tylko siedem ośrodków leczenia raka piersi ma międzynarodowy certyfikat jakości. Opole może zostać ósmym.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum