×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Oddział onkologii klinicznej ZCO ma nowego kierownika

Autor: oprac. KK • Źródło: Zachodniopomorskie Centrum Onkologii18 lipca 2023 09:00

Nowym kierownikiem oddziału onkologii klinicznej Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie został dr n. med. Roman Dubiański, specjalista onkolog kliniczny.

Oddział onkologii klinicznej ZCO ma nowego kierownika
Zadaniem nowego kierownika będzie utrzymanie pozycji ZCO jako wiodącego ośrodka onkologicznego w regionie. Fot. Shutterstock
  • Dr Roman Dubiański został nowym kierownikiem oddziału onkologii klinicznej w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie
  • Dr Dubiański jest doświadczonym specjalistą onkologiem, autorem publikacji naukowych oraz aktywnym prelegentem na konferencjach krajowych i zagranicznych
  • Jego zadaniem będzie utrzymanie pozycji ZCO jako wiodącego ośrodka onkologicznego w regionie, prowadzącego leczenie zgodnie z najnowocześniejszymi standardami

Oddział onkologii klinicznej ZCO ma nowego kierownika

Dr Dubiański jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Do momentu objęcia stanowiska w ZCO pracował w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowego Instytutu Badawczego (od 2008 roku). Jest autorem i współautorem artykułów naukowych, doniesień w sesjach plakatowych, występował jako prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych poświęconych nowotworom (m.in. Kongresy PTOK, Zjazdy PTChO).

Od wielu lat prowadzi wykłady dla onkologów, lekarzy rodzinnych oraz lekarzy w trakcie specjalizacji z onkologii klinicznej i chorób wewnętrznych (kursy CMKP) oraz pielęgniarek (Akademia Pielęgniarstwa Onkologicznego). Jego zainteresowania naukowe to przede wszystkim biologia molekularna HER2-dodatniego raka piersi (temat doktoratu) oraz onkologia geriatryczna.

- Moim zadaniem będzie utrzymanie pozycji oddziału onkologii klinicznej ZCO jako wiodącego w regionie ośrodka zajmującego się leczeniem chorób nowotworowych, zgodnie z najnowocześniejszymi standardami i w warunkach przyjaznych pacjentowi oraz w miarę możliwości praca naukowa i dydaktyczna – mówi nowy szef oddziału.

Stałe doskonalenie i przyjęcie perspektywy pacjenta

Dr Dubiański jest także członkiem międzynarodowych towarzystw onkologicznych: European Society for Medical Oncology (ESMO), European Organisation for Research and Treatment of Cancer (EORTC), European Association for Cancer Research (EACR) oraz International Society of Geriatric Oncology (SIOG). Obecnie jest Narodowym Przedstawicielem SIOG w Polsce oraz współredaktorem pierwszego polskiego podręcznika z onkogeriatrii. Jest również stypendystą European Society for Medical Oncology. W 2018 roku odbył staż ESMO Clinical Unit Visit w Szpitalu Uniwersyteckim w Leuven w Belgii.

- Dynamiczny rozwój Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii jako głównego ośrodka onkologicznego w regionie nie byłby możliwy bez zaangażowanego zespołu profesjonalistów – podkreśla Adrian Sikorski, dyrektor Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii w Szczecinie.

- Poza doskonałymi kwalifikacji niezwykle ważne jest dla nas funkcjonowanie w medycynie w oparciu o te same wartości: akceptację procesu ciągłego doskonalenia i bezwzględne przyjęcie perspektywy pacjenta. Uczciwość w takim podejściu sprawia, że możemy pozyskiwać najlepszych, a nasze Centrum staje się naturalnym wyborem dla specjalistów również spoza naszego województwa. Cieszę się ogromnie, że dr Dubiański podjął decyzję o dołączeniu do naszego zespołu, to dla nas ważne wzmocnienie i jestem przekonany, że przyniesie wiele korzyści pacjentom - dodaje dyrektor.

Na stanowisku kierującego oddziałem onkologii klinicznej dr Dubiański zastąpił długoletnią ordynator, lek. Małgorzatę Foszczyńską-Kłodę, która kontynuuje pracę w ZCO, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem oraz poświęcając w całości czas na pracę z pacjentami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum