• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Od poniedziałku nowy cykl warsztatów edukacyjnych dla pacjentów onkologicznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 września 2020 18:43

Pierwsze bezpłatne warsztaty edukacyjne dla osób w trakcie leczenia onkologicznego odbędą się online w poniedziałek (28 września). Będzie to pierwsze spotkanie z cyklu "Wszystko o leczeniu i zdrowieniu", prowadzonego przez Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Od poniedziałku nowy cykl warsztatów edukacyjnych dla pacjentów onkologicznych
Warsztaty będą odbywały się online Fot. Archiwum

Bezpłatny cykl warsztatów zaplanowano w ramach kampanii "Wylecz raka piersi HER2+". W pierwszym można wziąć udział już w poniedziałek 28 września o godzinie 17.30.

Każdy warsztat jest podzielony na dwie części: edukacyjną, tj. spotkanie z ekspertem oraz praktyczne ćwiczenia, które umożliwią poprawę samopoczucia.

- Zdecydowałyśmy się na formę online, aby każda osoba, która ma chęć wziąć udział w spotkaniu, nie musiała mierzyć się ze stresem związanym z epidemią COVID-19. Dodatkowo ta forma pozwala na uczestnictwo w spotkaniu bez względu na miejscowość, z której pochodzi osoba zainteresowana spotkaniem. Dzięki temu więcej osób będzie mogło z nich skorzystać - wyjaśnia prowadząca warsztaty Elżbieta Majewska z ruchu ruchu Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

Ekspertem pierwszych warsztatów będzie onkolog kliniczny dr Łukasz Grzęda. W kolejnych warsztatach, które odbędą się 9 października, 16 listopada i 14 grudnia, udział weźmie chirurg onkolog, psychoonkolog oraz rehabilitant.

- Część z ekspertem będzie opierała się na formule pytań i odpowiedzi. Już teraz zachęcamy do tego, aby wysyłać do nas swoje pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w trakcie trwania warsztatu. Oczywiście będzie także możliwość zadawania pytań bezpośrednio w trakcie trwania spotkania poprzez chat - zaznacza Magdalena Knefel z PARS, która jest certyfikowaną nauczycielka programu redukcji stresu w oparciu o techniki uważności (mindfulness).

W drugiej części spotkania odbędą się praktyczne zajęcia, które pozwolą m.in. radzić sobie z trudnymi emocjami, towarzyszącymi chorobie. Każdego miesiąca podejmowany będzie inny temat związany z pracą nad sobą, własnym nastawieniem, radzeniem sobie ze stresem, uzyskiwaniem niezbędnego wsparcia.

- W trakcie pandemii negatywne emocje mogą się nasilać, więc szczególnie ważna jest praca nad nimi. Połączenie wiedzy z pierwszej części warsztatów z praktycznymi ćwiczeniami da pacjentom onkologicznym siłę, aby radzić sobie z emocjami - skomentowała Knefel.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Można do nich dołączyć po zgłoszeniu swojego udziału pod adresem: biuro@ruchspoleczny.org.pl lub pod numerem telefonu 601 755 301 (od poniedziałku do czwartku, w godzinach 10:00-14:00). Na spotkania można się również zapisać bezpośrednio, poprzez następujący adres: https://webinar.getresponse.com/GCCSG/wszystko-o-leczenieu-i-zdrowieniu-spotkanie-pierwsze.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum