• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

NFZ: będzie dodatkowe 3-procentowe finansowanie dla szpitali onkologicznych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2020 15:29

Na mocy odpowiedniego zarządzenia wprowadzone zostanie dodatkowe 3-procentowe finansowanie dla szpitali działających w oparciu o tzw. kartę onkologiczną i szpitali, które wykonują dużo świadczeń onkologicznych - poinformował w środę (25 listopada) p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak.

NFZ: będzie dodatkowe 3-procentowe finansowanie dla szpitali onkologicznych
FOT. IndyDina/Flickr.com (CC BY 2.0); zdjęcie ilustracyjne

Nowak odniósł się do tzw. tarczy onkologicznej na środowej konferencji prasowej. Podkreślał, że od początku pandemii państwo stara się chronić szpitale przed skutkami koronawirusa. Zwrócił też uwagę, że w szpitalach onkologicznych nie ma tzw. łóżek covidowych.

- Chcemy wszyscy, żeby pacjenci nie rezygnowali z leczenia, czy też diagnostyki onkologicznej - podkreślił Nowak.

- W zarządzeniu, które mam nadzieję podpiszę dzisiaj, na zalecenie ministra zdrowia wprowadzamy dodatkowy punkt - finansowanie działań zmierzających do podniesienia bezpieczeństwa pacjentów, którzy korzystają z opieki szpitali onkologicznych. To jest 3 proc. dla wszystkich szpitali, które działają w oparciu o kartę onkologiczna, a oprócz tego szpitale, które mają szczególne znaczenie na mapie onkologicznej naszego kraju, czyli wykonują dużo świadczeń dotyczących trzech podstawowych grup nowotworów, oferujemy im także dodatkowe 3 proc. - poinformował.

Nowak zaapelował do pacjentów o niezwlekanie z leczeniem chorób nowotworowych. - Szpitale onkologiczne są najbezpieczniejszymi placówkami na dzień dzisiejszy, jeśli chodzi o ochronę covidową, a dzisiejsze rozporządzenie gwarantuje jeszcze większe bezpieczeństwo przed zakażeniem - zapewniał szef NFZ.

Monika Zdziera (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum