×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Mateusz Morawiecki: Przeznaczamy coraz więcej na leczenie chorób onkologicznych

Autor: • Źródło: PAPOpublikowano: 18 lipca 2022 11:05Zaktualizowano: 18 lipca 2022 11:24

- Przeznaczamy coraz więcej środków na leczenie wszystkich chorób onkologicznych. Na koniec tego roku będzie to ok. 13-14 mld zł. Wśród schorzeń onkologicznych ogromny nacisk kładziemy na raka piersi - powiedział w poniedziałek - 18 lipca - premier Mateusz Morawiecki w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Mateusz Morawiecki: Przeznaczamy coraz więcej na leczenie chorób onkologicznych
Premier: przeznaczamy coraz więcej na leczenie chorób onkologicznych. Fot. Kancelaria Premiera/Twitter
  • - Przeznaczamy coraz więcej środków na leczenie wszystkich chorób onkologicznych - powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach
  • Premier dodał, że na koniec tego roku będzie to ok. 13-14 mld zł
  • Przypomniał także, że wprowadzono pilotaż Narodowej Strategii Onkologicznej, która "rozwija się na coraz to kolejne jednostki, placówki, korzystając z najlepszych praktyk, także międzynarodowych"

Premier: Przeznaczamy coraz więcej na leczenie chorób onkologicznych

- Ze strony państwa przeznaczamy coraz więcej środków na leczenie wszystkich chorób onkologicznych. Dla porównania około 6 lat temu było to 7,7 mld zł mniej więcej, na koniec tego roku będzie to ok. 13-14 mld złotych, a więc znacząco więcej środków przeznaczonych na leczenie schorzeń onkologicznych - podkreślił premier.

Jak mówił "wśród schorzeń onkologicznych ogromny nacisk kładziemy na raka piersi".

- Jak wiemy doskonale - niezwykle ważna jest profilaktyka. Będziemy zastanawiać się, aby w krótkim czasie obniżyć wiek kobiet, od którego zaczyna się profilaktykę, aby ona jak najwcześniej mogła być rozpoczęta. (...) Niestety, rak piersi dotyka coraz młodsze kobiety, proszę więc wszystkie młodsze panie, młodsze kobiety, by jak najczęściej badały się i korzystały z dobrodziejstwa profilaktyki - zaapelował Morawiecki.

Premier przypomniał też, że wprowadzono pilotaż Narodowej Strategii Onkologicznej, która - jak mówił - "rozwija się na coraz to kolejne jednostki, placówki, korzystając z najlepszych praktyk, także międzynarodowych".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum