• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Marszałek Sejmu o klinice "Przylądek nadziei": to wyjątkowe miejsce

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 września 2015 12:56

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która w niedzielę odwiedziła we Wrocławiu nową siedzibę onkologicznej kliniki dla dzieci, podkreśliła, że jej budowa była możliwa dzięki determinacji i społecznemu zaangażowaniu wielu osób.

Marszałek Sejmu o klinice "Przylądek nadziei": to wyjątkowe miejsce
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wizytą w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu nazwanej "Przylądek nadziei" marszałek Sejmu rozpoczęła dwudniową wizytę na Dolnym Śląsku.

Za kilka tygodni placówka zacznie działać w nowoczesnej siedzibie położonej przy ul. Borowskiej wybudowanej za 115 mln zł.

- Ta klinika to wyjątkowe miejsce, jestem pod wrażeniem determinacji i zaangażowania ludzi, którzy chcą pomagać dzieciom w najcięższych chorobach i stworzyli to miejsce - powiedziała marszałek Sejmu.

Podkreśliła, że jest pod wrażeniem tego, co dzieje się w klinice. - Dzięki pieniądzom rządowym i europejskim udało się stworzyć to miejsce i za dwa tygodnie dzieci i lekarze będą mieli do dyspozycji nowoczesną klinikę- zaznaczyła.

Podkreśliła, że dzięki społecznemu zaangażowaniu wielu osób oraz pracy lekarzy, personelu i determinacji kierownik kliniki prof. Alicji Chybickiej udało się osiągnąć cel. Budowa kliniki, jak mówiła Kidawa-Błońska, dowiodła, że "determinacja była wielka, a praca zespołowa ma znaczenie".

Klinika "Przylądek Nadziei" zastąpi obecną siedzibę wrocławskiego szpitala onkologicznego dla dzieci, która mieści się w ponad 100-letnim budynku przy ul. Bujwida. Zostanie również włączona w struktury Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, działającego przy ul. Borowskiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum