• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

MZ startuje z kampanią edukacyjną poświęconą profilaktyce nowotworów

Autor: IB/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2019 12:31

4 lutego to prawdopodobna data telewizyjnej premiery spotów zrealizowanych w ramach kampanii edukacyjnej resortu zdrowia "Planuję Długie Życie" - mówił w piątek (25 stycznia) wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podczas spotkania z dziennikarzami.

MZ startuje z kampanią edukacyjną poświęconą profilaktyce nowotworów
Fot. Piotr Waniorek/PTWP

Jak podał, MZ wyprodukowało osiem spotów telewizyjnych i radiowych promujących profilaktykę nowotworów. Każdy z nich jest dedykowany innemu tematowi: ogólnej profilaktyce nowotworowej, zdrowemu stylowi życia, ze szczególnym uwzględnieniem diety i aktywności fizycznej, rakowi piersi i szyjki macicy, rakowi płuca, jelita grubego, prostaty oraz czerniaka.

Spoty będą emitowane w stacjach telewizyjnych i radiowych, w kinach, w komunikacji miejskiej, będą także dostępne w internecie (m.in. www.gov.pl/zdrowie, www.planujedlugiezycie.pl).

Dodatkowo zaprojektowane zostały ulotki, plakaty i billboardy. W ramach działań promocyjno-edukacyjnych realizowane są także kampanie obejmujące tygodniki i dzienniki o zasięgu ogólnopolskim, tygodniki o zasięgu lokalnym, czasopisma skierowane do lekarzy, zwłaszcza lekarzy POZ oraz depesze agencyjne nt. profilaktyki nowotworów.

- Przekaz prezentowany w spotach ma wywołać (wierzymy, że tak będzie) refleksję oraz pewien niepokój, który powinien skłonić do zmiany stylu życia na bardziej prozdrowotny oraz do badań profilaktycznych - zaznaczył wiceminister Gadomski.

Dodał, że kampania została sfinansowana kwotą 20 mln zł z Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Jest ona elementem zadania „Promocja zdrowia i profilaktyka nowotworów w ramach Programu Wieloletniego na lata 2016-2024” Priorytetu I NPZCHN.

Znani onkolodzy wypowiadający się w spotach zwracają uwagę, że gdyby każdy z nas przynajmniej raz na 2-3 miesiące poświęcił 5 minut na przemyślenia co zrobić aby żyć zdrowiej, efekty w postaci korzyści zdrowotnych byłyby szybko widoczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum