• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

MZ: 44 mln zł dla Centrów Onkologii w Warszawie i Gliwicach

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2019 20:20

Centra Onkologii w Warszawie i Gliwicach otrzymają odpowiednio 19,8 mln zł i 24,5 mln zł dofinansowania - przewiduje umowa podpisana w piątek (29 marca) w resorcie zdrowia.

MZ: 44 mln zł dla Centrów Onkologii w Warszawie i Gliwicach
Na zdjęciu: wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski i dyrektor CO-I w Gliwicach prof. Krzysztof Składowski w trakcie podpisywania umowy Fot. MZ

Ponad 44 mln zł zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i rozbudowę Centrum Onkologii w Warszawie i Gliwicach. Środki pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki tym funduszom oba ośrodki zyskają nowoczesne zaplecze aparaturowe, a wyspecjalizowane zespoły narzędzia zapewniające pacjentom diagnostykę i leczenie na poziomie standardów światowych. Od 2016 roku na inwestycje w onkologii, dzięki staraniom Ministerstwa Zdrowia, przeznaczono 1,5 mld zł.

Środki przyznane Centrum Onkologii w Warszawie zostaną przeznaczone na rozbudowę Kliniki Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej (KEOiMN). Realizacja projektu pozwoli na podnoszenie jakości i dostępności udzielanych świadczeń w zakresie chorób nowotworowych poprzez modernizację i unowocześnienie bazy aparaturowej pionu radioterapii.

Z kolei pieniądze przeznaczone dla Centrum Onkologii w Gliwicach pozwolą na sfinansowanie zakupu wraz z montażem 2 akceleratorów liniowych oraz na przeprowadzenie prac adaptacyjnych bunkrów związanych z instalacją nowych akceleratorów w Zakładzie Radioterapii.

Ministerstwo Zdrowia finansuje m.in. budowę i remonty oddziałów i zakup akceleratorów na oddziałach onkologicznych. Od 2016 roku na inwestycje w onkologii przeznaczono 1,5 mld zł i przyjęto do realizacji 149 projektów. 44 inwestycje sfinansowano z dotacji Ministra Zdrowia na kwotę 523 mln zł. 142 mln zł przeznaczono na dotację na sprzęt i aparaturę medyczną. Ze środków unijnych finansowanie otrzymało 23 inwestycje na kwotę 408 mln zł. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych zrealizowane zostały 82 inwestycje na kwotę 531 mln zł.

 Więcej: www.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum