×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Łódź: fundacja pomoże kobietom po rekonstrukcji piersi

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia09 listopada 2015 09:17

Zakup specjalnych biustonoszy dla pań po mastektomii, a także wydanie poradnika dla kobiet po mastektomii sfinansuje fundacja „Pełną piersią”.

Łódź: fundacja pomoże kobietom po rekonstrukcji piersi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Amazonki, czyli kobiety, które przeszły zabieg usunięcia piersi, mają olbrzymi problem z zakupem odpowiedniego stanika. Uciskające fiszbiny, nieodpowiedni krój czy po prostu zbyt wysoka cena to ich największa zmora. Zwłaszcza biustonosza pooperacyjnego, którego cena to nawet 200 złotych. A tylko specjalny stanik może zapewnić kobietom po usunięciu piersi odpowiednią rehabilitację.

Problem dostrzegła powstała niedawno łódzka fundacja „Pełną piersią”, która zajmuje się od lutego pomocą kobietom po rekonstrukcji piersi. Fundacja planuje dofinansowanie specjalnych biustonoszy lub rozpoczęcie współpracy z firmami, które zajmują się produkcją takiej bielizny. Pieniądze na ten cel w wysokości ponad 10 tys. zł. udało się zebrać dzięki aukcji charytatywnej, którą przeprowadzono podczas tegorocznej gali Bra Day (Światowy Dzień Informowania o Rekonstrukcji Piersi).

Z zebranych funduszy zostanie też wydany pierwszy w Polsce przewodnik dla kobiet po mastektomii.

Inicjatywa ma także przekonać kobiety, które mają usuniętą pierś, że rekonstrukcja biustu nie wpływa negatywnie na wynik leczenia. W Łódzkiem, podobnie jak i w całej Polsce zabieg ten nie jest popularny. W ubiegłym roku w tym regionie na blisko 700 mastektomii wykonano zaledwie 68 rekonstrukcji piersi.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum