• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lekarze nadal krytycznie o pakiecie onkologicznm

Autor: TVP Katowice/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2015 10:19

Wielu lekarzy krytykuje funkcjonowanie pakietu onkologicznego. Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia, że prace nad usprawnieniem systemu trwają.

Lekarze nadal krytycznie o pakiecie onkologicznm

Chorobę nowotworową - zgodnie z założeniami - rozpoznać wstępnie powinien lekarz rodzinny. I założyć kartę DiLO. Jak podaje resort zdrowia od początku roku w województwie śląskim wydano ich już ponad dziewięć i pól tysiąca.

Jednak Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, jako przykład podaje inną statystykę. Na jednym z oddziałów - na dwustu osiemdziesięciu operowanych chorych - w ramach pakietu onkologicznego udało się rozliczyć czterech. Pozostałych w ramach procedur limitowanych - co kolejkę na stół operacyjny tylko zwiększyło.

Jak przekonuje Bolesław Gębarski, dyrektor Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich, pakiet onkologiczny wprowadził wiele niepotrzebnych - jego zdaniem - obowiązków: od wypisywania kart DiLO po zwoływanie konsyliów.

- Zdaniem prezesa Hamankiewicza, pakiet to eksperyment, który powinien być natychmiast przerwany.

Jak zapewnia Małgorzata Doros, rzecznik prasowy śląskiego oddziału NFZ, prace nad zgłaszanymi przez lekarzy problemami technicznymi w funkcjonowaniu szybkiej ścieżki onkologicznej trwają.

Więcej: www.katowice.tvp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum