• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kraków: w sobotę Dzień Drzwi Otwartych w Centrum Onkologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2019 10:19

Rusza rejestracja do udziału w tzw. białej sobocie w Centrum Onkologii - Instytucie w Krakowie. Akcja polega na bezpłatnych konsultacjach i badaniach profilaktycznych w kierunku chorób nowotworowych.

Kraków: w sobotę Dzień Drzwi Otwartych w Centrum Onkologii
Będzie można wykonać m.in. badanie USG jamy brzusznej i piersi Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowała Agnieszka Wrzesień, specjalista ds. komunikacji i promocji w krakowskim Centrum Onkologii, z badań i konsultacji będzie mogło skorzystać, tak jak w roku ubiegłym, około 80 osób.

Rejestracja telefoniczna (pod numerem 12 63 48 319, w godz. 9-14) rusza we wtorek. Potrwa do wyczerpania limitu miejsc.

W sobotę lekarze krakowskiego Centrum Onkologii będą udzielali porad w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych. Można będzie skorzystać z konsultacji onkologa klinicznego, chirurga, ginekologa, psychologa i fizjoterapeuty, wykonać badanie USG jamy brzusznej, USG piersi oraz badanie znamion skórnych (dermatoskopia). Na badania i konsultacje należy zabrać ważny dokument tożsamości z numerem PESEL.

Wrzesień podkreśliła, że rozpoznanie choroby nowotworowej na wczesnym etapie daje szanse na całkowite wyleczenie, a badania profilaktyczne są jednym z najważniejszych elementów w walce z rakiem.

"Biała sobota", czyli Dzień Drzwi Otwartych, odbędzie się z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, który przypada 4 lutego.

Choroby nowotworowe są w Polsce - jak podało krakowskie Centrum Onkologii - od wielu lat drugą przyczyną zgonów. Zgodnie z prognozami liczba zachorowań i zgonów na nowotwory złośliwe będzie rosła.

"Choć wyniki leczenia poprawiły się w ciągu ostatnich 20 lat, to w Polsce chorzy na nowotwory żyją o 10-15 proc. krócej niż pacjenci w większości krajów Unii Europejskiej. Przyczyną jest m.in. zbyt późne rozpoznanie choroby, dlatego nie należy opóźniać decyzji o skorzystaniu z fachowej porady lekarskiej" - czytamy w komunikacie krakowskiego Centrum Onkologii.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum