• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kraków: szpital wojskowy ma centrum leczenia nowotworów skóry

Autor: Magiczny Kraków/Rynek Zdrowia • • 10 września 2019 11:27

W 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie uruchomiono Centrum Leczenia Nowotworów Skóry i Czerniaka. Trafiać tam będą pacjenci z podejrzeniem nowotworu skóry, którzy mają skierowanie do poradni dermatologicznej lub chirurgii onkologicznej.

Kraków: szpital wojskowy ma centrum leczenia nowotworów skóry
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowe centrum działające w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką przy ul. Wrocławskiej powstało w odpowiedzi na rosnącą liczbę zachorowań na nowotwory skóry, w tym na czerniaka. Zatrudniono w nim wykwalifikowany zespół dermatologów, chirurgów onkologicznych, a także chirurgów plastycznych.

Specjaliści ci współpracują z onkologami klinicznymi i innymi specjalistami zajmującymi się leczeniem m. in. chorych na czerniaka w ramach konsylium onkologicznego i karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego.

W placówce chorzy mają do dyspozycji pełną diagnostykę, w tym badanie dermatoskopowe lub wideodermatoskopowe, diagnostykę chirurgiczną, badania histopatologiczne i konsultacje wielospecjalistyczne.

Pacjentami centrum mogą też być chorzy, u których postawiono rozpoznanie w innych placówkach, a także ci  z bardziej zaawansowaną chorobą, np. z przerzutami do węzłów chłonnych czy odległymi.

Więcej: krakow.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum