• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kraków: szpital wojskowy będzie leczył także pacjentów onkologicznych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2019 12:28

Krakowski 5. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką chce się specjalizować w leczeniu pacjentów onkologicznych. Jak mówi płk Artur Rydzyk, komendant 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką, placówka nadal będzie ośrodkiem szkoleniowym chirurgii pola walki i obrażeń wielonarządowych, ale ma też być bardziej dostępna dla pacjentów i odpowiadać na potrzeby zdrowotne rynku.

Kraków: szpital wojskowy będzie leczył także pacjentów onkologicznych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Klinika Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Naczyniowej wzmocniona została przez wybitnych specjalistów - m.in. o prof. Wojciecha Wysockiego, byłego ordynatora chirurgii onkologicznej przy ul. Garncarskiej, i prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej - którzy przeszli tutaj z Centrum Onkologii.

Chirurdzy onkologiczni we wtorki, środy i czwartki przyjmują w ambulatorium szpitalnym. Żeby zarejestrować się na wizytę, wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego. Na początku ubiegłego tygodnia pacjentów zaczął przyjmować oddział chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Stworzyli go lekarze, którzy porzucili pracę w szpitalu im. Rydygiera.

Żeby zwiększyć dostępność nowych opcji terapeutycznych dla pacjentów, szpital wojskowy od przyszłego roku będzie się starał o podwyżkę kontraktu z NFZ.

Więcej: krakow.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum