• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kraków: Instytut Onkologii ogłosi konkursy na kierowników, chce odzyskać dobre imię

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2020 14:50

Krakowski Instytut Onkologii ogłosi konkursy na kierowników jednostek, w tym wszystkich swoich klinik. Placówka chce odzyskać zaufanie pacjentów i pracowników oraz dobre imię.

Kraków: Instytut Onkologii ogłosi konkursy na kierowników, chce odzyskać dobre imię
Od maja pełniącym obowiązki dyrektorem Instytutu Onkologii w Krakowie jest prof. Krzysztof Składowski. Fot. PTWP

Konkursy na kierowników poszczególnych jednostek krakowski oddział Instytutu ogłosił już w połowie czerwca, jednak decyzją dyrektora Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej w Warszawie zostały one unieważnione. Zgodnie z zapowiedziami w najbliższym czasie - po uwzględnieniu uwag dyrektora - ogłoszone będą nowe konkursy ze zmienionymi warunkami dla kandydatów.

Od maja pełniącym obowiązki dyrektorem Instytutu Onkologii w Krakowie jest prof. Krzysztof Składowski, konsultant krajowy w dziedzinie radioterapii onkologicznej, a także dyrektor Instytutu Onkologii w Gliwicach. Profesor został powołany do kierowania krakowską jednostką na miejsce odwołanego przez ministra zdrowia dra Konrada Dziobka. Według doniesień medialnych powodem takiej decyzji szefa resortu zdrowia miał być najprawdopodobniej konflikt między dyrektorem a pracownikami. Media informowały o coraz trudniejszej sytuacji tej placówki, o zwolnieniach i o lekarzach rezygnujących z pracy.

P. o. dyrektor zapewnił PAP, że jego nadrzędnym celem jest odzyskanie zaufania pacjentów i pracowników Instytutu, poprawa jego kondycji finansowej, odbudowa i właściwe wykorzystanie potencjału oraz odzyskanie dobrego imienia.

M.in. w celu usprawnienia działania Instytutu mają być ogłoszone konkursy na kierowników pięciu kliniki (Chirurgii Onkologicznej, Urologii Onkologicznej, Ginekologii Onkologicznej, Onkologii Klinicznej Radioterapii) oraz zakładów Radioterapii i Fizyki Medycznej, a także Bloku Operacyjnego i Oddziału Chemioterapii Dziennej.

P.o. dyrektor zachęca do powrotu lekarzy, którzy odeszli, nie godząc się z polityką prowadzoną przez poprzedniego dyrektora lub - jak dodaje - zostali przez niego zmuszeni do odejścia.

- Trzeba podkreślić, że załoga krakowskiego Instytutu Onkologii została uszczuplona o cenionych w środowisku lekarzy - długoletnich pracowników, którzy byli wizytówką tego ośrodka - zaznaczył i dodał, że kilka osób już złożyło swoje podania o powrót do pracy w Instytucie.

Jak podkreślił prof. Składowski, Instytut chce zapewnić pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie, aby nie musieli na własną rękę szukać innych placówek medycznych.

- Mamy nadzieję, że zarówno dotychczasowi pacjenci, jak i ci, którzy w ostatnim czasie omijali Instytut Onkologii w Krakowie, zaufają nam i uwierzą, że wprowadzamy zmiany, które mają na celu poprawę warunków ich leczenia, i że nie są to zmiany pozorowane. Z takim samym przesłaniem zwracamy się do lekarzy, pielęgniarek i pozostałych pracowników Instytutu - powiedział profesor.

W jego ocenie korzyści dla pacjentów i pracowników może przynieść też współpraca i koordynacja działań między krakowskim i gliwickim oddziałem Instytutu Onkologii.

Od stycznia Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie ma status państwowego instytutu badawczego i używa nazwy Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum