×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kościerzyna: szpital zaprasza na mammografię w ramach programu populacyjnego

Autor: RZX/Rynek Zdrowia21 listopada 2015 09:47

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie przypomina, że w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych realizuje Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Kościerzyna: szpital zaprasza na mammografię w ramach programu populacyjnego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Program skierowany jest do grupy kobiet najbardziej zagrożonych tym nowotworem - w wieku od 50 do 69 lat: które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii w ramach programu lub
otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy.

Szpital w Kościerzynie zajął w 2013 r. pierwsze miejsce w województwie pomorskim w audycie klinicznym cyfrowych zdjęć mammograficznych przeprowadzonym przez Centralny Ośrodek Koordynujący. Zakład Diagnostyki Obrazowej tej placówki zdobył 106 punktów na 122 punkty możliwe do otrzymania.

Ocena zdjęć mammograficznych wykonywana jest corocznie dla wszystkich świadczeniodawców biorących udział w Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Przeprowadzana jest centralnie, zgodnie z aktualizowanymi każdego roku zasadami audytu klinicznego opracowanymi przez Centralny Ośrodek Koordynujący we współpracy z Sekcją Chorób Piersi PLTR, zaakceptowanymi przez krajowego konsultanta w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej oraz Ministerstwo Zdrowia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum