×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Konkurs Zdrowa Gmina 2013 rozstrzygnięty

Autor: KLX/Rynek Zdrowia28 listopada 2013 19:53

28 listopada 2013 r. zostały ogłoszone wyniki IV edycji Konkursu Zdrowa Gmina. Na starcie spotkało się 506 gmin z terenu całej Polski. Główną nagrodę ufundowaną przez partnera Polskiej Unii Onkologii - PZU SA - 100 000 zł na promocję profilaktyki zdrowotnej zdobyła gmina Gogolin z województwa opolskiego.

Konkurs Zdrowa Gmina 2013 rozstrzygnięty
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Następne dwa miejsca na podium i kolejno 50 000 zł oraz 25 0000 zł otrzymały : Strachówka z woj. mazowieckiego oraz Biała Rawska z woj. łódzkiego.

Dodatkowo gmina Strachówka otrzymała nagrodę specjalną od Organizacji „Kwiat Kobiecości" za ponad przeciętny wynik zgłaszalności mieszkanek na badania cytologiczne. 

W tym roku po raz pierwszy szansę na wygraną w konkursie Zdrowa Gmina miały gminy z całej Polski. Przed chętnymi jednostkami organizatorzy stawiali wyzwanie zwiększenia zgłaszalności na badania przesiewowe w swoim regionie.

Gminy, które przystąpiły do konkursu, mogły liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Badania Przesiewowe właściwego dla danego regionu. 

Konkurs Zdrowa Gmina organizowany jest od 2009 r. Jego cel pozostaje niezmienny: zakłada pracę nad zwiększeniem liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych - mammografię, cytologię i kolonoskopię.

Wszystkie promowane w konkursie procedury wykonywane są bezpłatnie w placówkach współpracujących z NFZ i Narodowym Programem Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum