• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Katowice: powstaje nowy ośrodek radioterapii, liczy na kontrakt

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2013 19:39

Dyrekcja SP Szpitala Klinicznego nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (SUM) w Katowicach zapowiada, że 1 października uruchomiony zostanie tam nowy ośrodek leczenia chorych z nowotworami.

Katowice: powstaje nowy ośrodek radioterapii, liczy na kontrakt

SUM nie miał bowiem dotąd własnych specjalistów w dziedzinie onkologii i radioterapii.

Prof. Sergiusz Nawrocki, onkolog, który na Śląski Uniwersytet Medyczny przyjechał pracować aż z Olsztyna zapewnia, że klinika chce zaoferować pacjentom to, co najlepsze w tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się dziedzinie jaką jest radioterapia - pisze Gazeta Wyborcza.

Na Śląsku działa Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej Curie, Oddział Gliwicach, który jest jednym z wiodących ośrodków w kraju. W samych Katowicach istnieje też Szpital im. Stanisława Leszczyńskiego, w którym funkcjonuje Zakład Radioterapii.

Jak zauważa Gazeta Wyborcza, ośrodek radioterapii w szpitalu przy Ceglanej będzie z nim konkurować wyposażeniem. Zakupiony ma zostać m.in. Gamma Knife - aparat służący do leczenia nowotworów mózgu, zwłaszcza łagodnych guzów, których nie mogą usunąć neurochirurdzy ze względu na ich położenie.

Nie wiadomo jednak jeszcze, czy nowa radioterapia uzyska kontrakt z NFZ. Rok temu szpital stracił kontrakt na chirurgię onkologiczną. Stało się to po tym, jak wyszło na jaw, że placówka poświadczyła nieprawdę w ofercie złożonej w NFZ. 

Szpital jednak nie zamknął oddziału, nadal przyjmuje chorych, zapewne licząc na to, że NFZ wkrótce ogłosi nowy konkurs - pisze gazeta.

Więcej: katowice.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum