• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

KE dopuściła Keytrudę do stosowania w leczeniu NDRP u pacjentów z ekspresją PD-L1

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2016 14:14

Pembrolizumab (lek Keytruda) firmy MSD został dopuszczony przez Komisję Europejską do stosowania w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) miejscowo zaawansowanego lub z przerzutami u osób dorosłych z ekspresją PD-L1 w tkance nowotworowej, u których zastosowano wcześniej przynajmniej jeden schemat leczenia systemowego.

Nowe wskazanie zostało zarejestrowane na podstawie wyników badania KEYNOTE-010, w którym wykazano, że stosowanie leku Keytruda powoduje istotne wydłużenie przeżycia całkowitego (overall survival, OS) w porównaniu ze standardową chemioterapią.

Decyzja o rejestracji to znaczący krok dla pacjentów cierpiących na zaawansowanego raka płuca - jeden z najczęściej występujących i najgroźniejszych nowotworów.

Wyniki badań wskazują nie tylko na potencjał tego leku w leczeniu zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca, ale także na znaczenie właściwego doboru pacjentów do terapii.

Korzyści w zakresie długości przeżycia związane ze stosowaniem produktu leczniczego keytruda odnotowane u leczonych wcześniej pacjentów, u których wykryto ekspresję PD-L1, są obiecujące.

- Zapotrzebowanie na skuteczne leki w leczeniu raka płuca jest wciąż ogromne. Dzięki tej decyzji pojawia się nowa spersonalizowana terapia stosowana po oznaczeniu biomarkera, dzięki czemu można ustalić, którzy pacjenci mogą odnieść korzyści z leczenia - wskazuje dr Luis Paz-Ares, ordynator oddziału onkologicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Madrycie.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum