• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Gorzów Wlkp.: I Lubuski Marsz "Badam się więc mam pewność"

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 03 października 2013 13:06

W ramach obchodów Światowego Dnia Onkologii w najbliższy piątek (4 października) odbędzie się I Lubuski Marsz "Badam się więc mam pewność".

Gorzów Wlkp.: I Lubuski Marsz "Badam się więc mam pewność"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie profilaktycznych badań cytologicznych w celu zmniejszenia liczby zachorowań na raka szyjki macicy, który powoduje 5,2 proc. zachorowań na nowotwory złośliwe kobiet zamieszkujących województwo lubuskie i prowadzi do 5,6 proc. ich zgonów. Stanowi to statystycznie najwyższą umieralność w Polsce.

Marsz rozpocznie się o godz.10 zbiórką na Placu Grunwaldzkim i zakończy na Placu Katedralnym, gdzie zostanie uruchomiony punkt informacyjno-edukacyjny. Będą w nim oferowane pomiary ciśnienia tętniczego krwi, tlenku węgla w wydychanym powietrzu, tkanki tłuszczowej oraz nauka samobadania piersi na fantomie.

Rozdawane będą ponadto tematyczne materiały edukacyjne, a uczestnicy marszu będą rozdawać przechodniom zaproszenia na bezpłatne badania cytologiczne.

Organizatorami marszu są Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy w Gorzowie Wlkp.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum