×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Gdańsk: ciągle za mały kontrakt na PET

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia05 listopada 2015 14:08

W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku kończą się pieniądze z kontraktu na badania PET umożliwiające m.in. zdiagnozowanie wczesnych nowotworów. UCK jest jedynym ośrodkiem na Pomorzu, który wykonuje takie badania.

Gdańsk: ciągle za mały kontrakt na PET
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W 2014 r. USK wykonał ok. 1300 badań PET (ok. 250 w tzw. nadwykonaniu). 800 badań pacjenci z Pomorza wykonali w innych województwach Oddział NFZ zapłacił za badania tych migrujących pacjentów  3,19 mln zł). W tym roku limit został zwiększony, ale nie zmieniło to sytuacji.

Jak mówi Gazecie Wyborczej Grzegorz Romanowicz, zastępca kierownika Zakładu Medycyny Nuklearnej UCK w Gdańsku, PET pracuje trzy dni w tygodniu, a mógłby pięć. Jest możliwość wykonywania ok. 2 tys. badań rocznie.

O badania PET nie muszą się martwić teraz tylko pacjenci z tzw. zieloną kartą, czyli leczeni w ramach pakietu onkologicznego.

Więcej: www.gazeta.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum