• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Gdańsk: akcja edukacyjna - w tramwaju skasuj... raka

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 13 marca 2015 14:31

W sobotę (14 marca) w godz. 11.00-14.00 po gdańskich torach kursować będzie zabytkowy tramwaj, w którym podczas bezpłatnej podróży będzie można zasięgnąć informacji na temat raka piersi i jego profilaktyki.

Jak informuje Gdański Uniwersytet Medyczny, akcja ''Nie bądź gapa, skasuj raka!'' realizowana jest przez studentów ze Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Onkologicznej GUMed przy współpracy z Akademickim Stowarzyszeniem Onkologiczny w ramach projektu ''Dotknij Piersi''.

Adresowana jest do wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się jak powinna wyglądać skuteczna profilaktyka raka piersi. Trasa rozpocznie się na przystanku: Brama Wyżynna, skąd tramwaj wyruszy przez Wrzeszcz w stronę pętli w Oliwie, wracając przez Zaspę do stacji początkowej.

W ramach akcji studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na specjalnych fantomach pokażą i omówią zasady prawidłowej techniki badania piersi, które następnie każdy będzie mógł samodzielnie przećwiczyć.

Nie zabraknie również ulotek ze wskazówkami dotyczącymi samobadania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości studenci chętnie odpowiedzą na każde pytanie oraz podpowiedzą dokąd należy się udać w przypadku wykrycia niepokojących zmian w piersiach.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum