• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Fundacja poszukuje mężczyzny pozującego do kalendarza na tamat raka piersi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2017 14:42

Kalendarz oprócz pokazywania piękna ludzkiego ciała, symbolizuje przede wszystkim siłę i odwagę - tak o projekcie charytatywnym PAP Life mówi autor kalendarza Jakub Popławski. Fundacja OnkoCafe poszukuje ochotnika, który zgodzi się pozować jako "12. miesiąc".

Fundacja poszukuje mężczyzny pozującego do kalendarza na tamat raka piersi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak przekonuje PAP Life Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej, zdiagnozowanie raka piersi dla każdej kobiety to trudne doświadczenie. - Szczególnie wtedy, kiedy nowotwór wykrywany jest w zaawansowanym stadium - dodaje.

Okazuje się, że z chorobą zmaga się nie tylko kobieta, ale również cała rodzina i bliscy.

- Stąd kampania fundacji w szczególny sposób skierowana jest do mężczyzn - mężów, partnerów, ojców, synów - dla których zdrowie bliskich im kobiet jest kwestią priorytetową. Chcemy uświadamiać, jak ważne jest wsparcie kobiety w obszarze raka piersi - od profilaktyki, przez chorobę nowotworową na każdym jej etapie - mówi PAP Life Kupiecka.

Nieodłącznym elementem kampanii "BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa" i jednym ze sposobów oraz przykładów wsparcia kobiet zmagających się z chorobą jest charytatywny kalendarz "Power of Community".

- Oprócz pokazywania piękna ludzkiego ciała, symbolizuje on przede wszystkim siłę i odwagę - ma przypominać, że zawsze warto podejmować działania i swoją postawą budować innych - tłumaczy PAP Life Jakub Popławski, twórca kalendarza.

- BreastFit to sztuka badania piersi, ale też sztuka rozmowy na temat raka piersi. Nawiązuje do popularnej dyscypliny sportu - crossfitu, rodzaju treningu i pewnej filozofii samodyscypliny, hartowania ducha i ciała, codziennej walki ze słabościami. Mądre wsparcie - to motywacja do profilaktyki, która wymaga żelaznej konsekwencji, tak samo jak uprawianie crossfitu. Ale mądre wsparcie to też wiedza, jak mogę pomóc bliskiej mi kobiecie, gdy dotknie nas choroba nowotworowa. Tej wiedzy dotychczas brakowało i nią chcemy się dzielić - mówi PAP Life Popławski.

Właśnie rusza nabór do limitowanej wersji kalendarza na 2018 rok. Co ciekawe, po raz pierwszy udział w nim - oprócz 11 crossfitowców - weźmie zwycięzca ogólnopolskiego konkursu. Nabór potrwa do 5 sierpnia. Środki z dochodu z kalendarza przeznaczone zostaną na pomoc kobietom z zaawansowanym rakiem piersi i ich bliskim.

Jak przekonuje Kupiecka, w poprzednich edycjach kalendarza wystąpiło wielu fantastycznych mężczyzn, którym idea jest bliska. - To właśnie ich wyraz wsparcia, troski i solidarności w chorobie - kwituje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum