• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Fundacja OnkoCafe: dostęp do skutecznego leczenia raka piersi to wielki sukces pacjentek

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 26 sierpnia 2019 12:16

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w poniedziałek (26 sierpnia) długo oczekiwane decyzje zwiększające dostęp do skutecznego i bezpiecznego leczenia raka piersi. Na listę refundacyjną trafią dwie terapie HER-2 ujemnego raka piersi - podkreśla w informacji prasowej Fundacja OnkoCafe - Razem Lepiej.

Fundacja OnkoCafe: dostęp do skutecznego leczenia raka piersi to wielki sukces pacjentek
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rozszerzone zostaną także wskazań refundacyjne dla pertuzumabu. - To zmiany o skali bez precedensu w ostatnich latach, a głównym bohaterem tych decyzji jest wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który od kilku miesięcy prowadził ze środowiskiem pacjentów życzliwy dialog na partnerskich zasadach - czytamy w komunikacie prasowym Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej.

Fundacja przypomina, że w kwietniu br. osiem organizacji pacjentów wspierających osoby z rakiem piersi wystosowało list do Macieja Miłkowskiego w sprawie konieczności zwiększenia dostępu do leczenia raka piersi.

- Grupa była silna, pogląd wspólny, ponieważ sytuacja również wyjątkowa. Od dawna nie nastąpiło zwiększenie dostępności do skutecznych terapii w tym wskazaniu. Pan Minister był bardzo otwarty na rozmowy. Spotykaliśmy się trzykrotnie w kolejnych miesiącach, prowadząc życzliwy dialog, dla którego punktem wyjścia było przedstawienie sytuacji chorych - zaznacza Fundacja.

- Kiedy rozpoczynaliśmy dyskusję nie mogłyśmy marzyć, że refundacja nowych terapii będzie tak szeroka - podkreśla Anna Kupiecka, prezes Fundacji OnkoCafe - Razem Lepiej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum