• PATRON HONOROWYpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Fundacja Alivia laureatem programu MSD Oncology Grant

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2019 20:07

Fundacja Onkologiczna Alivia została laureatem programu grantowego koordynowanego przez MSD Polska - "MSD Oncology Grant - efektywne wykorzystanie innowacyjnych terapii w leczeniu nowotworów".

Fundacja Alivia laureatem programu MSD Oncology Grant

Program grantowy „MSD Oncology Grant” służy wsparciu projektów w obszarze polityki zdrowotnej, które stworzą platformę dialogu i przyczynią się do wdrożenia rozwiązań, dzięki którym możliwy będzie szerszy dostęp do innowacyjnej opieki onkologicznej.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2018 roku i objęła 5 krajów: Japonię, Brazylię, Niemcy, Izrael i Wielką Brytanię. Do drugiej edycji zostały zaproszone: Polska, Hiszpania, Włochy, Korea, Argentyna i Kolumbia. 

Kapituła konkursu, umiejscowiona w Stanach Zjednoczonych, spośród kilku wartościowych i wysoko ocenionych propozycji zgłoszonych w Polsce, wybrała projekt Fundacji Onkologicznej Alivia, którego głównym celem będzie zaproponowanie zaleceń usprawnienia systemu zdrowia w Polsce na podstawie analizy roli rejestrów danych, wytycznych klinicznych i protokołów leczenia w polskiej opiece onkologicznej.

- Chorzy na raka w Polsce mają ograniczony dostęp do leczenia zgodnego ze współczesną wiedzą medyczną. Wyzwaniem jest brak mechanizmów zbierania i analizowania danych, które pozwalałyby efektywnie wykorzystywać posiadane środki. Wobec braku rejestrów nie ma wystarczającej wiedzy, ilu pacjentów jest diagnozowanych oraz leczonych, jaki jest przebieg oraz efekty terapii w zależności od jej rodzaju i ośrodka, przez który dany pacjent otoczony jest opieką - podają organizatorzy konkursu w komunikacie prasowym.

- Nieefektywne programy badań przesiewowych w połączeniu z długim czasem oczekiwania na testy diagnostyczne i leczenie, a także rozdrobnione ścieżki opieki i problemy z dostępem do terapii można zaliczyć do barier we wczesnym wykrywaniu raka i skutecznym leczeniu. Odpowiednie wykorzystanie danych może z jednej strony usprawnić leczenie pacjenta, a z drugiej - uczynić system opieki zdrowotnej bardziej wydajnym 
i zrównoważonym - czytamy w komunikacie.

- Jesteśmy dumni, że Polska została wybrana jako jeden z pięciu krajów, w których wdrożyliśmy program grantowy. Cieszymy się, że nasi koledzy zasiadający w komisji w Stanach Zjednoczonych wybrali wartościowy projekt Fundacji Alivia. Jesteśmy przekonani, że będzie on stanowił cenny wkład w wypracowanie potrzebnych usprawnień w złożonym procesie leczenia raka - powiedział Denis Vujicic, dyrektor zarządzający MSD Polska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum