• PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

Francusko-chińska współpraca nad nowym lekiem

Autor: LJX/Rynek Zdrowia • • 08 października 2013 18:22

Firma Servier ogłosiła współpracę i zawarcie umowy licencyjnej z Szanghajskim Instytutem Materia Medica Chińskiej Akademii Nauk (SIMM) na rozwój w Chinach leku przeciwnowotworowego lucitanib, który ma właściwości przeciwdziałające angiogenezie.

Francusko-chińska współpraca nad nowym lekiem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Na mocy umowy firma Servier i SIMM będą współwłaścicielami pozwolenia na wprowadzenie leku do obrotu w Chinach. Celem umowy zawartej pomiędzy obiema firmami jest dostarczenie dowodów na kliniczne korzyści lucitanibu  w konkretnych wskazaniach  w drodze ogólnokrajowych badań klinicznych przeprowadzonych z  udziałem Haihe Pharmaceuticals - lokalnej firmy farmaceutycznej stworzonej przez SIMM.

Ponadto, SIMM przeprowadzi szczegółowe badania nad biomarkerami, a także udzieli wsparcia firmie Servier w zakresie  międzynarodowych badaniach klinicznych.

Lucitanib (międzynarodowa nazwa niezastrzeżona) to inhibitor kinaz, który skupia się na receptorze czynnika wzrostu fibroblastów 1-2 (FGFR1-2) oraz receptorze czynnika wzrostu nabłonka naczyń -1-3 (VEGFR-1-3).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum